Aeotec Door/Window Sensor 6

AEOEZW112
Aeon Labs
4.501мкд
Вклучено ДДВ: 687мкд (Данок на додадена вредност)
Статус: По нарачка
Сензорот за врата/прозорец на Aeotec е мал скоро невидлив и лесен за бојадисување сензор кој детектира отварање на вратата или прозорецот. Лесна монтажа во некој од краевите со помош на двојнолеплива трака. Со дебелина од само 9мм овој уред се напојува преку специјално дизајнираната литиумска батерија со капацитет од 500mAh. 

Карактеристики:

  • Мали димензии: 9x72mm
  • ABS пластика погодна за бојадисување
  • Век на траење на батеријата 6 месеци. Се полни преку УСБ кабел
  • 5та генерација на Z-Wave чип
  • нотификација за потрошена батерија
  • Апдејт на firmware
  • Опсег на антена 150м

Веб страната користи cookies.